| System type | Full range active speaker system |
| Frequency range(-10db) *1 | 75Hz+18kHz |
| System power | 40W+40W |
| Dimensions (WxHxD) | 247.5mm x 157mm x 188.6mm |
| Net weight | 3kg (6.6lbs) |
| Shipping Dimensions (WxHxD) | 310mm x 225mm x 250mm |
| Shipping Weight | 3.94kg(8.67Ibs) |
| Connection port | Audio input/output (RCA) Speaker output (CSJ-05 only) Microphone input(TS, unbalance) |
| Units | Full range unit: 116mm(4.5″) cone, 25.5mm(1″) voice coil x 1 |
| Control panel | Main volume Stereo/mono R/L balance Microphone gain Echo level |
| Indicator light | Power on (green LED) Bluetooth on (blue LED) / TWS (green LED) |
| Bluetooth | Version 5.3 Range: up to 9m(30ft) |
| Input voltage | 100-240V / 50-60 Hz |
| Box material | 5mm (0.196″) ABS |
*1 Full space (4π) conditions







