| Brightness | 5,500 Ansi Lumens |
| Contrast | 2,000,000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Projector Technology | DLP |
| Light Source | Laser |
| Projector Lens | F = 2.5~3.26, f = 20.91mm~32.62mm , Manual Zoom & Focus |
| Throw Ratio | 1.40~2.24 (100”@3.1m) |
| Suggested Screen Size | 30″ ~ 300″ (76cm ~ 762cm) |
| Optical Zoom Ratio | 1.6x |
| Keystone | +/-30° (Vertical, Manual & Auto),+/-30° (Horizontal, Manual) |
| Special Feature | Lens Shift 51.5% ~ 59% (Vertical Offset) |
| Audio | 10W x 2 |
| Input Interface | – VGA in x 2, – RCA in x 1, – S-Video in x 1, – HDMI in x 1, – HDMI MHL in x 1, – PC Audio in (Stereo mini jack) x 1, – Mic (Stereo mini jack) x 1 |
| Output Interface | – PC Audio out (Stereo mini jack) x 1, – USB Type A (DC Out) x 1, – VGA out x 1 |
| Control Interface | – USB Type A (share output port) x 1, – RS232 x 1, – RJ45 x 1 |
| Lamp Life | 20,000 Hr (Standard) / 30,000 Hr (Eco) |
| Dimension | 374 x 302 x 117 mm |
| Weight | 6 Kg |
Projector Acer PL6510
฿61,900.00
- ความสว่าง : 5,500 ANSI Lumens
- ความคมชัด : 2,000,000:1
- ความละเอียดภาพ : 1,920 x 1,080 (Full HD)
สินค้าหมดแล้ว







