| Brightness | 4,500 Ansi Lumens |
| Contrast | 20,000:1 |
| Aspect Ratio | 4:3 (Native), 16:9 (Supported) |
| Resolution | 1024 x 768 (XGA) |
| Projector Technology | DLP |
| Projector Lens | F = 2.41 ~ 2.53, f = 21.85mm ~ 24.01mm, Manual Zoom & Focus |
| Throw Ratio | 1.94~2.16 (51″@2m) |
| Suggested Screen Size | 23″ ~ 300″ (58.4cm ~ 762cm) |
| Optical Zoom Ratio | 1.1x |
| Digital Zoom Ratio | 2x |
| Keystone | +/-40° (Vertical, Manual & Auto) |
| Audio | 3W x 1 |
| Input Interface | – Analog RGB/Component Video (D-sub) x 1, – HDMI (Video, Audio, HDCP) x 1, – PC Audio (Stereo mini jack) x 1 – Composite Video (RCA) x 1 |
| Output Interface | – Analog RGB (D-sub) x 1, – PC Audio (Stereo mini jack) x 1 – DC Out (5V/1A, USB Type A) x 1 |
| Control Interface | – USB (Type A) x 1, – RS232 x 1 |
| Lamp Life | 6,000 Hours (Standard), 10,000 Hours (ECO), 15,000 Hours (ExtremeEco) |
| Dimension | 313 x 240 x 113.7 mm |
| Weight | 2.8 Kg |
ลดราคา!
Projector Acer X1228H
Original price was: ฿23,900.00.฿11,800.00Current price is: ฿11,800.00.
- ความสว่าง : 4500 ANSI
- ความคมชัด : 20000:1
- ความละเอียดภาพ : 1024×768(XGA)




