| Brightness | 3,300 Ansi Lumens |
| Contrast | 600,000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 3840 x 2160 (4K UHD) |
| Projector Technology | DLP |
| Light Source | LED |
| Projector Lens | F/# = 1.8 – 2.25 mm, f = 17.02 – 22.21 mm |
| Throw Ratio | 1.15 – 1.50 |
| Optical Zoom Ratio | 1.3x |
| Keystone | 2D, (Auto) Vertical ± 30 degrees; Horizontal ± 30 degrees |
| Speaker | 5w x 2 |
| Input Interface | – HDMI x 2 |
| Output Interface | – Audio out (3.5mm Mini Jack) x 1 – S/PDIF x 1 |
| Control Interface | – RS-232C x 1 – USB Type-A x 1 |
| Lamp Life | 20,000 hours (Normal), 30,000 hours (Eco) |
| Dimension | 272 x 213 x 259 mm |
| Weight | 6.8 Kg |







