| Brightness | 3,600 Ansi Lumens |
| Contrast | 2,500,000:1 |
| Aspect Ratio | 4:3 |
| Resolution | 1024 x 768 (XGA) |
| Projector Technology | 3LCD |
| Light Source | Laser |
| Projector Lens | F = 1.6 f = 6.4mm (No Optical Zoom/focus) |
| Throw Ratio | 0.55 – 0.74:1 |
| Suggested Screen Size | 50″ ~ 112″ |
| Digital Zoom Ratio | 1.35x |
| Keystone | vertical: ± 15 °, horizontal ± 15 ° |
| Audio | 16W x 1 |
| Input Interface | – VGA x 1 – VGA x 1 (Share with VGA out) – HDMI x 2 – Composite Video in (RCA) x 1 – RCA Audio x 1 (White, Red) – Audio in (Stereo mini jack) x 2 – USB Type-A (For Wireless Dongle) x 1, – Mic Stereo mini jack 3.5 x 1 |
| Output Interface | – VGA x 1 – Audio out (Stereo mini jack) x 1 |
| Control Interface | – USB Type B x 1 – RS232 x 1 – RJ45 x 1 |
| Lamp Life | 20,000 Hours (Standard), 30,000 Hours (ECO) |
| Dimension | 337 x 325 x 90 mm |
| Weight | 4.5 Kg |
| Warranty | ตัวเครื่อง 3 ปี หลอดภาพ 3 ปีหรือ 12,000 ชม. |
ลดราคา!
Projector Epson EB-L200SX
Original price was: ฿59,900.00.฿55,500.00Current price is: ฿55,500.00.
- ความสว่าง : 3,600 Ansi Lumens
- ความคมชัด : 2,500,000:1
- ความละเอียดภาพ : 1024 x 768 (XGA)







