| Brightness | 4,000 Ansi Lumens |
| Contrast | 3,000,000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Projector Technology | DLP |
| Light Source |
Laser |
| Projector Lens | F=2.5-2.67, f=21.86-24mm |
| Throw Ratio | 1.48~1.62 |
| Optical Zoom Ratio | 1.1x |
| Digital Zoom Ratio | 0.8x-2.0x |
| Keystone | H:+/-30° , V:+/-30° |
| Audio | 15W x 1 |
| Input Interface | – HDMI2.0 x 1 – HDMI HDCP 2.2 x 1 |
| Output Interface | – PC Audio (Stereo mini jack) x 1 |
| Control Interface | – RS232 (D-Sub) x 1 – USB Type A (Power): 1 (5V/1.5A) |
| Lamp Life | 20,000 Hours (Standard), 30,000 Hours (ECO) |
| Product Dimension | 286 x 216 x 129 mm |
| Weight | 3 Kg |
| Package Dimension | 400 x 280 x 155 mm |
| Package Weight | 4.6 Kg |
Projector ViewSonic LSD400HD
฿37,900.00
- ความสว่าง : 4,000 ANSI
- ความคมชัด : 3,000,000:1
- ความละเอียดภาพ : 1,920×1,080 (Full HD)







