| LCD Size | 75 inch |
| Panel type | IPS |
| Active area | 1650.2 × 928.2 mm |
| Resolution | 3,840 x 2160 (4K) |
| Brightness (typical) | 450 nits |
| Contrast ratio (typical) | 1,200:1 |
| Response time | 8ms |
| Orientation | Landscape |
| Operation hours | 18 hours / 7 days |
| Color gamut | 90% NTSC |
| Backlight life (typical) | 50,000 hrs |
| Glass | Germ-resistant technology Nano-ionic silver, Anti-glare, 9H tempered |
| Touch points | up to 50 |
| GPU | Arm Mali-G57 MC2 |
| CPU | Arm Cortex-A78 × 2 + A55 × 6 |
| Memory | Storage | 16GB | 256GB |
| OS | Android 15.0 (EDLA) |
| Connectivity | – HDMI in x 1 – USB-A 3.0 x 2 – USB-C 2.0 x 1, 3.0 x 1 – USB-C out (2.0 data / video out / audio out / touch) – Stereo mini jack 3.5 mm out x 1 – OPS slot (for slot-in PC) x 1 – Wi-Fi 6 – Bluetooth 5.4 – RJ45 – RS-232 |
| NFC sensor | Yes |
| Ambient light sensor | Yes |
| IR sensor | Yes |
| Microphone | 8-microphone array (range: up to 12 m | 39ft) |
| Speaker | 2 × 15 W | Subwoofer 1 × 40 W |
| Camera | 1 (50MP FOV160°) |
| Dimensions (W x H x D) | 1720.7 x 1052.7 x 97.5 mm |
| Shipping dimensions (W x H x D) | 1880 x 1135 x 220 x mm |
| Weight (product | shipping) | 55 kg | 74 kg |
| Mount (screws) | VESA 800 × 400 mm (4 × M8 × 25L) |
| Software | – Whiteboarding EZWrite 6.0 – Wireless screen sharing InstaShare 2 – DMS Device management – AMS Account management – Flicker Free – Floating Tool Quick access tool – X-Sign Broadcast system – Low Blue Light |
| Accessories | – Cables 1 × HDMI 3 m, 1 × USB-C 1.5 m, 1 × USB-C to A 3 m, 1 x RS232 1.8 m – Wall mount – Pen Active x 1, Passive x 1 |







