| Brightness | 3,200 Ansi Lumens |
| Contrast | 600,000:1 |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 3840 x 2160 (4K UHD) |
| Projector Technology | DLP |
| Light Source | Laser |
| Projector Lens | F = 2.53~2.73 , f = 10.2~12.24 mm |
| Throw Ratio | 0.69 – 0.83 |
| Optical Zoom Ratio | 1.2x |
| Keystone | 3D, Vertical ± 30 degrees; Horizontal ± 30 degrees; Rotation ± 30 degrees |
| Speaker | 5W x 1 |
| Input Interface | – HDMI x 2 |
| Output Interface | – Audio out (3.5mm Mini Jack) x 1 |
| Control Interface | – RS-232C x 1 – USB Type-A x 1 |
| Lamp Life | 20,000 hours (Normal), 20,000 hours (Eco) |
| Dimension | 304.2 x 112.4 x 232.5 mm |
| Weight | 3.1 Kg |




