Performance
| Passenger capacity | 2 seats |
| Max Speed |
32 km/h |
| Range (loaded) |
60-80km |
| Climbing Ability (loaded) |
20% |
| Braking Distance |
≤3.5m |
| Min.Turning Radius |
4m |
| Min.Clearance | 110mm |
| Recharge time |
8~10h |
Dimensions
| L x W x H |
2465 x 1250 x 1880 mm(standard) |
| F/R Tread |
Front 920mm / Rear 1010mm |
| Axle Distance |
1650mm |
| Curb Weight |
≤630kg |
| Max. loading |
170kg |
Standard Configurations
| Motor | 48V / 5KW / AC motor |
| Controller |
48V 350A Jiachen controller |
| Battery |
6pcs*8v 150ah Shengyang maintenance-free lead-acid batteries |
| Body |
Injection plastic |
| Roof |
ABS material injection one-piece |
| Windshield |
DOT certified foldable windshield |
| Seats | Overall foam molding seat cushion; solid color Microfiber leather |
| Rear view mirror |
2pcs |
| Bumper | Iron Front Bumper |
| Floor | Aluminum floor with anti-slip pattern |
| Tire | Aluminum Alloy+ grass tires Tire 205/50-10, 6PR-P820 |
| Chassis | high-strength sheet metal frame; painting process: pickling + electrophoresis + spraying |
| Steering | 2-way rack and pinion steering system, automatic clearance compensation function |
| Front Suspension |
Independent front suspension with double swing arm + coil spring + cylinder hydraulic shock absorption |
| Rear Suspension |
Integral rear axle, coil spring shock absorption + cylinder hydraulic shock absorption + rear stabilizer bar |
| Sound system |
Full-Range Hi-Fi Speaker H068 |
| Brake system |
Four-wheel hydraulic brake, four-wheel disc brake + electronic brake parking |
| Charger | Automatic high efficiency pulse, Output:48V/20A, Input AC 110/ 220V, 50-60HZ |
| Dashboard | Injection molding instrument panel, waterproof double-speed electric lock switch, dual-arm combination switch, water cup holder; 12V power supply, USB fast charge |
| Display | 10-inch LCD multimedia instrument cluster with vehicle detection function, Backup Camera |
| Lighting | LED front combination lights (dipped beam, high beam, turn signals, daytime running lights, position lights), LED rear tail lights (brake lights, position lights, turn signals); snail horn, reversing buzzer. |
| Optional Accessories | Windshield inner storage basket, Sand bottles, ball washer, ice box, caddy stand. |
| Color Option | Ivory white(Recommend), Toyota white, Maple leaf yellow, Cherry red, Apple red, Crystal gray, Metallic black, etc. |





